Jak žít naplno a pohodově s autoimunitním onemocněním

Autoimunitní onemocnění. Pod tímto souhrnným názvem se schovává celá řada onemocnění a zdravotních problémů. Ať už je to, nám dobře známá celiakie, nebo třeba roztroušená skleróza, diabetes 1.typu, Crohnova nemoc,  revmatoidní artritida a další.

Mezi tyto autoimunitní onemocnění patří také alopecie. Alopecie je onemocnění, jehož důsledkem je ztráta vlasů, řas a třeba i celého ochlupení těla.

A proč se o tomto onemocnění zmiňuji?

Asi před 4 měsíci jsem se totiž potkala s jednou úžasnou, silnou a inspirativní ženou, která právě alopecii má. Jmenuje se Lucie Schwarz a dnes můžu říct, že se z nás velmi brzy staly přítelkyně.

Lucka je naprosto skvělá a její nemoc není na první pohled patrná. Lucka je šťastná máma, manželka, manažerka, cestovatelka a hlavně žena, která podporuje a inspiruje ostatní ženy, které přišly o vlasy a to z jakéhokoliv důvodu.

Založila totiž s svůj projekt  „Život bez vlasů“, který najdete na jejích webových stránkách pod stejným názvem www.zivotbezvlasu.cz .

Na Lucčiném webu najdete řadu článků, fotek a videoprůvodců, které pomáhají ostatním ženám vyrovnat se s tak velkou změnou, jak ztráta vlasů je.

Pokud tedy máte Vy a nebo někdo z Vašich blízkých problém s vypadáváním vlasů či se ztrátou vlasů úplnou, neváhejte Lucku kontaktovat.

Lucčino téma mě velmi oslovilo a tak jsem Lucku, na základě toho, že celiakie, kterou mám já a alopecie, kterou má Lucka, požádala o rozhovor, aby se i ostatní mohli dozvědět, jak i s těmito nemocemi lze žít šťastný a naplněný život.

Lucka v rozhovoru povídá, kdy o vlasy přišla, co bylo příčinou, jak se s tím vyrovnala, kdo jí nejvíce pomohl a jak o sebe pečuje. Velmi zajímavá je také její odpověď na otázku, zda se díky své nemoci vyhýbá nějakým oblastem svého života.

Zajímalo by Vás, jak Lucka s parukou, která nahrazuje její vlásky, chodí do bazénu nebo jak reagují lidé, které Lucka potká, poslechněte si velmi inspirativní rozhovor zde: ROZHOVOR S LUCII SCHWARZ.

V rozhovoru se věnujeme také celiakii.

Lucka se mě ptala na otázky týkající se běžného života celiaka.

S Luckou máme velmi podobný přístup k životu a tak není náhodou, že náš recept na naplněný a pohodový život je stejný. Shodujeme se v tom, že nejdůležitější je náš postoj, rozhodnutí a sebepřijetí i navzdory své nemoci.

 

 

 

 

 

 

Pavla Vítková
Jsem šťastná celiatička. Bezlepkovou dietu dodržuji 10let a inspiruji také ostastní celiaky k naplněnému životu. Život bez lepku se stal mým životním stylem a ráda motivuji i ostatní, jak prožívat život bez lepku s radostí a lehkostí. Můj příběh si přečtěte zde >>