Jsem šťastná celiatička. Bezlepkovou dietu dodržuji 10let a inspiruji také ostastní celiaky k naplněnému životu. Život bez lepku se stal mým životním stylem a ráda motivuji i ostatní, jak prožívat život bez lepku s radostí a lehkostí. 

Teď už je mi krásně.

Dnes ve svých 33letech žiji radostný, klidný a kreativní život v hojnosti. Jsem manželkou toho nejúžasnějšího muže na světě, jsem zdravá a šťastná. Pracuji a tvořím tak, aby mi práce přinášela smysl, bavila mě, živila a mohla jsem se v ní rozvíjet. Žijeme v útulném domě s velkou zahradou, kde tvoříme náš Domov.

Jako dítě jsem ale takové vyhlídky neměla.

Dříve takto ale můj život nevypadal. Jako dítě jsem byla těžce nemocná. Lékaři mi v dětství diagnostikovali revmatoidní artritidu, která byla završena větou lékařky k mým rodičům, že do 22 let budu pravděpodobně na vozíku. Brala jsem silné léky, které mohly mít těžké vedlejší účinky, aniž by lékaři věděli příčinu nemoci. Ve velmi mladém věku (22let) mi po všech možných vyšetřeních celého těla zjistili endometriózu a o 2 roky později diagnostikovali celiakii s téměř protrženým střevem.

Měla jsem zničené fyzické tělo, byla jsem unavená, bez energie, bez života, trpěla velkými bolestmi a často i dalšími zdravotními problémy. Diagnóza celiakie však pro mě byla vysvobozením ze zdravotních problémů. Po dodržování bezlepkové diety se mé tělo začalo uzdravovat. Zdravotní problémy začaly mizet, již velkou řadu let neberu žádné léky.

Zůstala jen bezlepková strava, která bude mou součástí navždy. Je to tak správně. Cítím, že jsme natrvalo spojeny. Bezlepkové stravování se stalo mým životním stylem a je pro mě přirozené.

Také má duše volala po uzdravení.

V době největších zdravotních problémů jsem byla zoufalá. Věděla jsem, že něco není v pořádku. Vědomě jsem nevěděla, co se děje, co způsobuje mé potíže a jak z toho ven.

Tušila jsem však někde v koutku mé duše, že zdravotní problémy se nedějí samy od sebe, že nejsou samospouštějící. Mé sebevědomí bylo v té době velmi velmi nízké.

Pak mi svitla naděje.

V roce 2010 jsem narazila na knihu, která mi změnila život. Kniha „Miluj svůj život“ od Louise Hay mi ukázala, že každá nemoc, každá nehoda i situace v životě jsou odrazem našich myšlenek a pocitů. Ukázala mi, svým kouzelně laskavým přístupem, že každý jsme ve svém životě bezvýhradně zodpovědní za to, co se nám v životě děje.

Naše pocity a myšlenky totiž určují naší realitu. Zároveň jsem díky této knize pochopila, že nejdůležitější v životě je sebeláska. Začala jsem se mít postupně ráda a tvořit svůj nový život.

Dnes už žiju s lehkostí.

Prošla jsem si obdobím, kdy jsem léčila jak své tělo, tak svou duši. Dnes už vím, že je potřeba vše příjmout a s ničím nebojovat. 

Stravování bez lepku se stalo mou součástí, mým životním stylem. V dietě nevidím žádný problém. Necítím omezení a vždy se snažím najít způsob, jak se necítit jako oběť mé diagnózy, ale naopak jako tvůrce, který si připravuje a vybírá, co bude jíst.

Cestuji často jak po České republice, tak do zahraničí a ani při těchto cestách není problém najít způsob, jak se i během cestování stravovat jednoduše bez lepku. 

Ráda bych s Vámi sdílela své tipy na bezlepkové stravování a také pohled a přístup k životu, kdy bezlepková dieta není překážkou, ale oblíbeným způsobem života. 

Připravila jsem pro Vás ebook, který Vám ukáže, jak se na dietu dívat jako na běžnou součást našich životů.