Výlet s bezlepkovou svačinkou

O víkendu jsme vyrazili se sestrou a její rodinou na výlet do Beskyd. Naplánovali jsme výlet do skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm a na novou stezku v oblacích na Pustevnách.

Než jsme vyrazili, manžel se mě zeptal, tak jako vždycky před nějakým delším výletem „A co tam budeš jíst“? Věděla jsem, že na nic bezlepkového pravděpodobně nenarazíme a tak jsem jej poprosila o přichystání svačinky. Se sebou jsem si pro jistotu vzala ještě banán o malou sladkost.

Dřevěné městečko, což je jedna část skanzenu v Rožnově jsme si pomalu prošli, prohlédli jsme si starobylé osady, domy a kostel. Poté jsme zamířili do Trojanovic na lanovku. Mám strach z výšek a tak jsem si přála, ať už jsme nahoře. Na Pustevnách v lednu otevřeli novou Stezku Valašska, což je dřevěný chodník, který vede nad stromy až do výšky 15m nad zemí a na konci je vyhlídka s proskleným dnem a s krásným výhledem.

Součástí Stezky je také závěsný Himalájský chodník, který je provazový a pěkně se houpe. 🙂 Stěny tohoto Himalájského chodníku zdobí modlitební praporky, které jsou typické pro vyvěšování ve větrných himalájských oblastech.

Součástí Stezky Valašska je také trampolínové centrum, kde si děti mohou poskákat a rodiče vedle odpočinou. V různých patrech Stezky se nacházejí velké vaky či lehátka pro lehký odpočinek a relax.

Na Pustevnách už jsem dostala hlad a tak jsem si vytáhla manželovu svačinku. Vždy mi jí krásně zabalí.

V balíčku jsem našla zapečený chléb se suchým salámem, rajčátkem a zeleným salátem. Bylo to výborné.

A takové rustikální balení miluji. Miluji také svého muže, protože je pro mě obrovskou oporou a nádherně o mě pečuje.

Pokud byste si chtěli i Vy takto krásně zabalit svačinku na cestu, stačí hnědý pečící papír a kousek provázku.

Z Pusteven jsme se pak rozhodli sjet dolů na koloběžkách. Nahoře se nachází více půjčoven a tak je jen na Vás, kterou si vyberete. Cesta dolů je pořád jen z kopce a má 6 km. Užili si to hlavně děti. Naštěstí na této cestě potkáte auto jen výjimečně a tak byl sjezd pohodový.

Výlet jsme si užili, děti byly nadšené a my dospělí jsme šli večer na letní kino u nás na vesnici, kde jsme se popadali za břicho smíchy u filmu „Ženy v běhu“. 🙂

Pavla Vítková
Jsem šťastná celiatička. Bezlepkovou dietu dodržuji 10let a inspiruji také ostastní celiaky k naplněnému životu. Život bez lepku se stal mým životním stylem a ráda motivuji i ostatní, jak prožívat život bez lepku s radostí a lehkostí. Můj příběh si přečtěte zde >>